Волкер зробив гучну заяву стосовно вступу України в НАТО

Главная

Спецпредставник Держдепу США з питань України Курт Волкер заявив, що Вашингтон підтримує ідею членства України в НАТО, але Київ поки не готовий до входження до складу Альянсу.

В інтерв’ю виданню День Волкер заявив, що Україна ще не готова до членства, як і НАТО також не готовий досягти консенсусу щодо залучення до свого складу України.

Loading...

«Ми хотіли б побачити рух в цьому напрямку, пошук досягнення двосторонніх домовленостей… Ми підтримуємо майбутнє членство України в Альянсі і тримаємо двері відкритими. І ми це зробили на нещодавній зустрічі міністрів закордонних справ країн-членів НАТО, України і Грузії», — заявив Волкер.

6 липня 2017 року президент Петр Порошенко затвердив відновлення курсу на вступ України до НАТО, підписавши відповідний Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо зовнішньополітичного курсу України», раніше схвалений Верховною Радою.

Вперше курс на вступ України в НАТО було взято за часів президентства Віктора Ющенка (2005-2010).

Однак після перемоги на президентських виборах Віктора Януковича в 2010 році парламент закріпив на законодавчому рівні позаблоковий статус України, який, в свою чергу, було скасовано Радою в 2014 році після Революції Гідності.

1 грудня 2017 року президент Порошенко заявив, що в осяжному майбутньому будуть проведені референдуми про вступ до НАТО і ЄС.

22 листопада Конституційний суд підтримав зміни до основного закону в частині інтеграції до ЄС і НАТО.

Джерело

Loading...

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *