Терміново! Перенесення Різдва в Україні: щойно Єпіфаній зробив остаточно заяву

Главная

Предстоятель Православної церкви України митрополит Єпіфаній вважає, що питання про перенесення святкування Різдва з 7 січня на 25 грудня передчасне, і Україна до цього не готова, повідомляє Політека.

 

“Якщо говорити про якісь рішучі реформи, ми наближаємося до святкування Різдва Христового і є календарне питання – можемо ми в Україні 25 грудня святкувати Різдво чи ні? Це може внести смуту, це може внести розкол, і тому я стою на таких позиціях, що ми повинні реформуватися розумно, мудро, щоб не внести знову якийсь розкол в церкву “, – підкреслив Єпіфаній.

Loading...

Нещодавно він заявив, що Православна церква України буде повністю незалежною від Константинополя.

«Зараз ми чуємо про те, що це не буде повноцінною автокефалією, що ця церква буде підпорядкована Константинополю, але це неправда», – заявив Єпіфаній.

Він пояснив, що після обрання нового предстоятеля, його ім’я вже в диптиху проголошено на Фанарі.

 

«Це означає, що ми займаємо почесне, хоча останнє 15-е місце в диптиху, а це значить, що ми будемо незалежною, повноцінною, автокефальною церквою», – зазначив митрополит Київський і всієї України.

Він пояснив роль Константинополя.

«Константинополь як мати церква сприяє і допомагає нам, українській церкві, щоб ми об’єдналися, щоб ми створили структуру цієї церкви, а в подальшому після вручення Томосу, ми будемо самокерованою церквою, ми будемо керуватися тут, в Києві, і, відповідно приймати ті рішення , які будуть корисні для цієї церкви », – сказав він.

«Тому зараз не може бути й мови про те, що ми будемо залежні від Константинополя», – запевнив Єпіфаній.

Відзначимо, що 6 січня 2019 року Вселенський патріарх у Константинополі вручить Томос про автокефалію майбутньому главі помісної православної церкви в Україні. Джерело

Loading...

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *