Якщо Зеленський піде в президенти України: що варто знати про можливого кандидата

Главная

Чи правда що Володимир Зеленський йде в президенти України? Президентські вибори 2019 року в Україні можуть мати доволі неочікувані результати. А переможцем може стати людина, яка ще не висунула свою кандидатуру офіційно. Серед таких – і Володимир Зеленський.

Традиційно, в Україні нового Президента обирають кожні 5 років. Наступні президентські вибори в Україні відбудуться 31 березня 2019 року. Цього разу українці обиратимуть Президента вже всьоме, на зміну діючому – Петрові Порошенко. Серед ймовірних кандидатів – і Володимир Зеленський

Володимир Зеленський – коротка біографія

    • Народився 25 січня 1978 року у місті Кривий Ріг (Дніпропетровська область).
    • Освіта: юридична, вища – Криворізький економічний інститут Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана.
    • Сімейний стан: одружений. Дружина Олена Зеленська (дівоче прізвище – Кіяшко). Діти – Олександра (2005 року народження), Кирило (2010 року народження).

Професійна діяльність: актор, продюсер, засновник «Студія Квартал 95».

Заява про участь у виборах президента України 2019

Про те, що Зеленський може бути кандидатом на посаду президента України, розмови почалися наприкінці 2016 року. Тоді на екрани вийшла кінокомедія «Слуга народу 2», в якому Зеленський зіграв президента України Василя Голобородька. Цей фільм – логічне продовження серіалу «Слуга народу», який «Студія Квартал 95» випустила ще у 2015 році. У 2019 році очікується продовження.

Все буде Україна! #новийслуганароду #березень2019

Gepostet von Владимир Зеленский am Donnerstag, 18. Oktober 2018

 

Вже після прем’єри фільму ще у 2017 році у Зеленського спитали, що він думає про те, щоб стати кандидатом у президенти України.

 

– Якщо серйозно про це говорити взагалі, хоча я до цього серйозно ставитися не можу (поки що). Насправді в чому суть – я вважаю, що я на місці, в цілому, в житті. Я хочу бути на своєму місці, мені кайфово. Я не їжджу вчитися в Америку.
– Але можна ж поїхати?
– Не можна. Тому що не можна вивчати в Америці, як живуть в Україні

 

Володимир Зеленський розповів, чи збирається стати президентом: дивіться відео

У цій його відповіді прослідковуються два головні меседжі – він про це серйозно не думав поки що (це був 2017 рік). А також згадка про іншого можливого кандидата в президенти з «культурного фронту» – Святослава Вакарчука – і закид йому про навчання у Стенфордському університеті.

Президентський рейтинг Зеленського: може пройти у другий тур

За результатами дослідження, проведеного соціологічною групою «Рейтинг» з 29 вересня по 14 жовтня 2018 року, у Зеленського другий результат. Він ділить цю сходинку разом з чинним президентом Петром Порошенком, набравши 8% голосів. У Юлії Тимошенко – 14%, при цьому у Святослава Вакарчука – 4% голосів.

Так, цього мало для участі у другому турі виборів, але ж і він ще особисто не заявляв про участь у виборах і не розпочинав передвиборчу кампанію. Його реклами немає по українських містах та селах. Але «підтримка» є.

У той же час, якщо розрахувати відсотки щодо тих, хто визначився (власне, саме ці показники найближчі до можливих результатів виборів, якби вони проводилися в середині вересня), то отримаємо:

17% проголосували б за Юлію Тимошенко,
10% – за Петра Порошенка,
10% – за Володимира Зеленського,
9% – за Анатолія Гриценка,
8% – за Юрія Бойка,
5% – за Вадима Рабіновича,
5% – за Олега Ляшка,
4% – за Святослава Вакарчука,
3% – за Олександра Шевченка,
2% – за Андрія Садового.

«Слуга народу» як політична партія

Варто зауважити, що «Слуга народу» – це не лише серіал та фільм за участі Зеленського. З 2017 року – це ще й політична партія. Зареєстрував її Іван Баканов. Він юрист «Студії Квартал 95» з 2013 року, тож людина, яка доволі близька до Зеленського.

Щодо партії, то вона може бути хорошою платформою для участі у виборах.

Флешмоб #ідітьвсраку

Ще раз про себе говорити у політичному аспекті Зеленський змусив, запустивши флешмоб #ідітьвсраку. Так актор відреагував на нецензурну лайку депутата Олега Барни у стінах парламенту.

#ідітьусраку #challenge

Gepostet von Владимир Зеленский am Mittwoch, 3. Oktober 2018

Ставка Коломойського

Можливість висунення Зеленського в кандидати породжує навколо нього чимало слухів та «посилань на власні джерела». Одне з таких дає видання «Страна», заявляючи, що Зеленський може стати протеже олігарха Ігоря Коломойського. При цьому зазначається, що рішення про участь Зеленського у виборах вже прийняте.

«Зеленський йде на вибори, проте до останнього буде тягнути з заявою про офіційний старт. До якогось часу дійсно були великі сумніви, і всюди надходили суперечливі сигнали. Рейтинги Зеленського показували хорошу динаміку, однак занурюватися з головою в політику ні Зеленський, ні члени його команди готові не були. Багато його відмовляли, інша частина, навпаки, підігрівали його амбіції. Сьогодні рішення прийнято. І вже навіть створено штаб», – заявляє видання «Страна» з посиланням на «свої джерела».

Зазначається, що керівником штабу призначено Ігоря Баканова, який і є засновником партії «Слуга народу».

Поки що офіційно про своє висунення на посаду Зеленський не повідомляв. Поки що, як казав він у коментарі рік тому.

Джерело

 

 

 

 

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *