«НАЗРІВАЄ КАТАСТРОФА»: УКРАЇНЦІ ПОЧАЛИ МАСОВО ПОЗБУВАТИСЯ СВОЇХ «ЄВРОБЛЯХ»

Главная

Тільки на території домоволодіння Александерса Чіпатса невідомі кинули близько 50 автомобілів

 

Катастрофа назріває у словацькому селі Вубля, що неподалік кордону з Україною. З часу запровадження в Україні нових правил розмитнення тут просто неба покинуто більше сотні вживаних автівок з іноземною реєстрацією. Маленьке гірське село, де мешкає 800 людей, виявилось неготовим до такої навали непотребу від українських євробляхерів.

Хата Александерса Чіпатса на околиці села Вубля, що неподалік словацько-українського кордону. Александерс показує на автівки, які невідомі кинули на території його домоволодіння. Їх нарахував близько півсотні. Чоловік припускає – це машини українських заробітчан, за які, згідно з новими правилами розмитнення, повинні були на митниці внести заставу.

Дружина Александерса українка Світлана не така оптимістична. Не виключає, що за таку кількість автівок на їхньому подвір’ї їх можуть оштрафувати.

Каже: «Екологічна служба Словацької республіки не дозволить на такій несанкціонованій незаконній стоянці тримати довго машини. Це такі нулі, нулі, нулі, що я навіть боюся про це думати. Я справді не сплю, я справді  переживаю, не хочеться порушувати ніяких законів».

Не знає, як зарадити ситуації з несанкціонованою стоянкою і староста села. Така ситуація застала місцеву владу зненацька. З ночі на 25 листопада тут почали масово залишати автомобілі.

«Ідете після обіду по селу і нема жодного, а ранком там уже стоять запарковані авто. І ви навіть не знаєте, звідки вони взялися і хто їх туди вночі пригнав. Це одна з проблем. Інша в тому, що ці автомобілі часто розбирають на запчастини. Тобто частини автомобіля зникають, а сам кузов у нас в селі залишається валятися, як лом чи сміття», – бідкається Надєжда Сіркова.

З 25 листопада в Україні посилили закон на ввезення автомобілів на іноземній реєстрації. Тепер на митниці потрібно внести заставу в розмірі вартості розмитнення авто. При виїзді з країни, якщо автомобіль не порушив термінів перебування, ці гроші повертатимуть.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *